Seitenweise

Lugemisvõistlus „seitenweise“ – Loominguline Eduelamus

6. mail toimus Tartus lugemisvõistluse „SEITENWEISE“ vabariiklik finaal. Võistlus, mida organiseerib Välismaise Koolihariduse Keskus (ZfA), toimus teist korda.

Meie koolist võtsime nelja 9.a klassi õpilasega kahes tiimis sellest osa ja esitlesime oma loomingulist projekti.

Sel kooliaastal lugesime me Martin Museri romaani „Weil” ja tegelesime intensiivselt selle sisuga. Kohtumiste ajal projekti õpetaja Laura Steinbachi ja praktikandi Henrike Elmsersiga lõime lugemispäeviku kõrval ka loomingulisi projekte, mida finaalis esitlesime.

Tartus tervitas meid ja teisi osavõtjaid Tartu Linnaraamatukogus rohkearvuline publik ning pärast seda toimus ümarlaud, kus me rääkisime raamatust ja selle atmosfäärist, et publikule sellest põnevast romaanist ülevaade anda.

Pärast seda esitleti projektide tulemusi, mis olid kõik väga loomingulised ja erinevad. Oli kõike – näidend, kollaaž, ajakiri ning ka Iiris Rebeka Saffre ja Getter Kateriine Liiva (TSG, 9.a) treiler, millega nad esimese koha saavutasid.

Mõlemad võitjad on ühel meelel:

„See projekt oli igal juhul huvitav elamus, ja kui mõnikord oligi natuke raske kõike õigeks ajaks teha, saime me sellega lõpuks hästi hakkama. Meie treileriga saime enda arvates väga hästi raamatu vägivaldset atmosfääri edasi anda. See oli lõbus, ja me oleme õnnelikud, et me võitsime, ning me ootame põnevusega septembris Leipzigis toimuvale võitjate kohtumisele minekut.”

Tekst: Getter, Iris, Saskia, Daria (9.a), Laura Steinbach
Fotod: Laura Steinbach