Parim sportlane – september 2017

Tallinna Saksa Gümnaasiumi septembrikuu parima sportlase tiitlid pälvisid vilistlaste hääletusel Eneli Veltmann ja Rain Tasane.

2017.aasta septembrikuu parima sportlase valimisel andsid oma hääle 32 kooli vilistlast. Neidudest pälvis kuu parima sportlase tiitli 81 punktiga 9.a klassi õpilane Eneli Veltmann ja noormeestest 95 punktiga 12.b klassi õpilane Rain Tasane.

Eneli Veltmann saavutas Tallinna koolinoorte XXXVI spordimängude raames toimunud 10×60 meetri pendelteatejooksu võistlustel kooli põhikooli võistkonna koosseisus 6. koha ja 4×400 meetri kooli koondvõistkonna koosseisus 1. koha. Sinimäe 13. karikavõistlustel seeriajooksus võitis ta 8.-9. klasside tütarlaste seas esikohad kõikidel kavas olnud distantsidel – 400 meetrit (1.08,4), 800 meetrit (2.41,5) ja 1500 meetrit (5.38,2). Loomulikult pälvis ta ka oma vanuseklassi üldvõitja karika. 2. koha saavutas Eneli nooremas vanuseklassis nii Sinimäe 21. karikavõistlustel kaugushüppes (4.41) kui ka Sinimäe 29. karikavõistlustel odaviskes (30.50). Mustamäe linnaosa koolinoorte murdmaajooksu meistrivõistlustel saavutas Eneli põhikooli tütarlaste konkurentsis 1000 meetri jooksus 1. koha ajaga 3.46,3.

Rain Tasane saavutas Tallinna koolinoorte XXXVI spordimängude raames toimunud 10×100 meetri pendelteatejooksu võistlustel kooli võistkonna koosseisus 8. ja 4×800 meetri teatejooksus 1. koha. Sinimäe 13. karikavõistlustel seeriajooksus võitis Rain gümnaasiumi noormeeste seas esikohad kõikidel distantsidel – 400 meetrit (52,4), 800 meetrit (2.05,7) ja 1500 meetrit (4.27,1). Loomulikult kuulus ka üldvõitja karikas talle. Mustamäe linnaosa koolinoorte murdmaajooksu meistrivõistlustel saavutas ta 1000 meetri jooksus gümnaasiumi noormeeste arvestuses 1. koha ajaga 2.37,9. Al. Tammert seeniori karikavõistluste kuulitõukes saavutas noormeeste arvestuses 3. koha tulemusega 11.56 (5kg).