Deutsche U21 Fußball-Nationalmannschaft in Tallinn

Saksa jalgpalliliit külastas Tallinna Saksa Gümnaasiumi

10. septembril 2024 kohtub Saksamaa U21 jalgpallikoondis Tallinnas Eesti koondisega. Enne mängu, 6. septembril külastasid mängijad ja treenerid Tallinna Saksa Gümnaasiumi.

Pärast direktor Maive Merkulova ja Saksa saatkonna esindaja härra Mario Sauderi tervitust oli 1. FC Kölni kaptenil Eric Martelil ja mängijatel võimalus tutvuda koolimajaga ning ühe Eesti kooli argipäevaga. 11.a klassi õpilased viisid mängijaid väikestes gruppides koolimajas ringkäigule, treeneritetiim eesotsas treener Antonio Di Salvoga vahetas mõtteid 12.a klassi õpilastega. Mängijate, õpilaste ja treenerite vahel tekkis elav ja aktiivne mõttevahetus – vastastikune huvi oli suur. Külaskäik oli lühike, aga intensiivne ning avas mõlemale poolele uusi perspektiive. Saksakeelse osakonna õpilastele oli see lisaks suurepärane võimalus oma keeleteadmisi edukalt kasutada.

Seejärel asusid Saksamaa juuniorid koolihoovis „sportlikule“ võistlusele. Neli 5. klassi segavõistkonda ja Saksamaa Jalgpalliliidu juuniorid osalesid „kartulijooksul“, kust võtjana väljus võistkond „Euroopa“. Arvukatel pealtvaatajatel ja kõigil osalejatel oli väga lõbus!

U21 meeskond tõi kaasa ilusaid kingitusi: särgid, autogrammid ja selfid olid väga populaarsed. Oli näha, et mängijatel oli tore ja nad võtsid aega nautimiseks. Autogramme võib nüüd leida kõikvõimalikelt esemetelt – särkidelt, vihikutelt, tõukeratastelt ja isegi „võidukartulilt“…

Suur tänu põnevaid kohtumisi täis külastuse eest! Soovime Eesti ja Saksa mängijatele teisipäevaseks kohtumiseks kõike head!

Tekst: Christian Ohler
Fotod: saksakeelne osakond