Tallinna Haridusameti tunnustus meie koolile konkursil „Õnnelik õppija“

Tallinna Haridusamet tunnustas meie kooli haridusasutuste personaliprojekti konkursil „Õnnelik õppija“.

Projekti keskmes oli alustavate õpetajate toetamine õpiringi kohtumiste kaudu.

Projekti lühikirjeldus

Meie kool võtab igal aastal tööle 3-5 uut õpetajat, kes vajaks tuge esimestel tööaastatel. Lähtuvalt teooriast ja praktilisest vajadusest oli antud projekti eesmärk luua alustavaid õpetajaid toetav koostöögrupp suurendamaks õpetajate enesetõhusust ja toetamaks seotustunnet organisatsiooniga. Grupp kohtub üks kord kuus arutlemaks koos erinevate teemade üle, mis on alustava õpetaja jaoks kõige probleemsemad või millest õpiringis osalejad ise sooviks rohkem teada. Vajadusel on kaasatud eksperdid väljastpoolt kooli või tehakse vabas vormis ja õhkkonnas kohtumisi (koos kokkamine, ühised jalutuskäigud õues jne). Fookus on eelkõige üksteise toetamine ning parimate praktikate jagamine.

Alustavate õpiringi õpetajatest on tekkinud sõpruskond, kuhu uutel õpetajatel on igal aastal lihtne sulanduda, sest nad on toetavad ja avatud, kuna on olnud ise samas situatsioonis. Tänu sellele on alustavad õpetajad ka koolielus nähtaval kohal ja võtavad sellest aktiivselt osa.