Põnev ja rikastav õpilasvahetus Läänemaa Ühisgümnaasiumis

Jaanuari esimesed kaks koolinädalat olin vahetusõpilaseks Läänemaa Ühisgümnaasiumis (LÜG) Haapsalus. Vahetust korraldas organisatioon VeniVidiVici, mille kaudu saavad õpilased käia Eesti koolides õpilasvahetuses.

Valisin Läänemaa Ühisgümnaasiumi seetõttu, et lõpetasin Haapsalus põhikooli ning Tallinnasse tulles pidin oma vanad klassikaaslased ja sõbrad maha jätma. Enamus neist läks LÜG-i edasi õppima. Tahtsin ka ise kooli väga hea maine ning uudishimu tõttu kaks nädalat selle gümnaasiumiga tutvuda. Kuna Haapsalus on ka minu päris kodu, sain kaks nädalat iseseisvale Tallinna-elule vaheldust ning jälle koos terve perega olla. Kuigi mulle olid enamus õpilased tuttavad, oli väike närv esimesel koolipäeval ikkagi sees. Peagi harjusin kooliga ning ülejäänud aja tundsin end väga hästi. Klassikaaslased olid kõik väga toredad ning võtsid mind kohe omaks.

Läänemaa Ühisgümnaasiumis on õpilastel võimalik õppida neljas erinevas õppesuunas: majandus-, humanitaar-, loodus-reaal- ja sotsiaalsuund. Valisin humanitaarsuuna, kuna mind huvitavad kunst ja näitlemine. LÜG-is on umbes 300 õpilast, mis oli väga harjumatu võrreldes meie suure kooliperega. Lisaks kooli suurusele oli veel palju erinevusi, millega alguses harjuma pidin. Tunni pikkus ei ole neil 45 minutit vaid 75 minutit. Alguses tundus see tunnipikkus natukene hirmuäratav, kuid harjusin sellega kiiresti ja tunnid möödusid kui linnulennul. Samuti on neil päevas 3-6 erinevat ainet ning kooliaasta on jagatud perioodideks.

Õpilasvahetus andis mulle uusi kogemusi: sain tutvuda teistsuguse koolisüsteemiga ja õppida kohanema uues keskkonnas. Oli huvitav võrrelda aineõpetajaid ja nende õpetamismeetodeid. Õpilaste suhtumine õppetöösse oli väga positiivne ning ka omavahelised suhted olid väga soojad. Läänemaa Ühisgümnaasiumi poolt kinnitati mulle, et nad on alati valmis vastu võtma vahetusõpilasi. Tagantjärgi valdavad mind ainult positiivsed emotsioonid ning soovitan kõigil õpilastel Eesti-siseselt vahetusõpilaseks minna.

Rahel Strauss (10.a klass)