õpetajad õpivad

Koolivaheaja veedavad õpetajad õppides

Esmaspäeval tutvustas haridustehnoloog Riina Leppmaa kolleegidele erinevaid digiõppekeskkondi ja põnevaid võimalusi, mida nutikalt õppetöös kasutada.

Tutvuti Opiq, Foxcademy, Libry, E-koolikott ja õpik.ee keskkondadega ning erinevate rakendustega, mille abil ülesandeid koostada, õpilaste teadmisi kaardistada või tagasisidet koguda.

Teisipäeval mõtestati TLÜ Haapsalu Kolledži lektor Ene Hiiepuu käe all kooliterviklikku lähenemist ja koostöö olulisust ning võimalusi üldpädevuste kujundamisel ja õppimist toetava hindamise rakendamisel. Õpetajad külastasid koolituse raames ka üksteise tunde ning eriti inspireeriv oli parimate praktikate osa, kus kolleegid tutvustasid üksteisele, milliseid erinevaid põnevaid metoodilisi võtteid, strateegiaid ja õppeprotsessi kujundavaid tehnikaid nad oma kolleegi tunnis märkasid.

Koolituspäevi saatis koostöine meeleolu, põhjalikud pedagoogilised analüüsid, kirglikud sisulised arutelud ja ka rohked rõõmsad naerupahvakad.

Pildil kasutavad õpetajad Edward de Bono poolt loodud lateraalse mõtlemise meetodit, mille puhul erinevaid perspektiive uuritavale probleemile või nähtusele tähistatakse kuut eri värvi mütsidega.

õpetajad õpivad