Koogikontor

Vahva koostöö Koogikontoriga

Selleks, et meie kooli pedagoogiline kollektiiv veelgi mitmekülgsemalt osavam oleks, on kevadtalveks planeeritud inspireeriv võimalus osaleda Koogikontori praktilistes töötubades.

Töötubades osalemine on jaotatud õppetoolide kaupa, sest selleks, et õppida perfektselt valmistama makroone või ekleere, peab kõik ise praktiliselt läbi tegema ning seetõttu ka väiksemates gruppides tegutsema.

Esimene rühm õpetajaid ja koolitöötajaid läbis juba edukalt ekleeriõpetuse töötoa Treff Stuudios, mis asub aadressil Vana-Kalamaja 18. Hubased ruumid, modernselt rustikaalne ja stiilne sisustus, kvaliteetsed töövahendid – kõik see oli innustavaks taustajõuks järgnevale tööprotsessile. Lisaks küünlavalgus, mahe taustamuusika ja imeilusad nõud – miljöö selles töökeskkonnas on detailideni läbi mõeldud!

Loomulikult on kogu ettevõtmise nn kirsiks tordil see, et uudse lähenemisega ettevõtte asutaja, eestvedaja ja koolituste läbiviija on meie oma armas 31. lennu vilistlane Merilin Siimpoeg! Emakeeleõpetajana mäletan selgelt sihikindla neiu kooliaegset kirjandit, kus ta paljastas oma unistuse avada kord oma mere ääres asuv kohvik. Kui julgelt unistada ning tarmukalt oma unistuse nimel õppida ja töötada, siis on unistustel kombeks ka täituda! Koogikontori idee on veelgi parem kui kohvik ning kaugel see merigi seal Kalamajas on!

Eraldi väärib märkimist Merilini oskus delikaatselt ja äärmiselt professionaalselt kogu protsessi juhtida – saime igale küsimusele (ka kõige võhiklikumale) ammendava vastuse ning targa perenaisena suutis ta meile jätta mulje, et saime ise kõigega suurepäraselt hakkama. Merilin ei domineerinud, vaid hõljus haldjana meie vahel ja juhendas – lausa pedagoogiline kõrgem pilotaaž!

Imetore oli näha oma kolleege täiesti teises keskkonnas kui tavaline koolimiljöö – sellises ühistegevuses (mis kohati üsna raske tundus) õpime paremini oma kolleege tundma, süveneb veelgi see müstiline oma kooli tunne, mis meid kõiki meie armsa TSGga seob. Ja oh seda rõõmu, kui koolituse lõpuks katsime uhke peolaua ning maiustasime imemaitsvate ekleeridega! Jätkus ka koju viimiseks, et pereliikmetega oma saavutusi jagada.

Meie kooli õpetajad on suurepärased tarkustejagajad, kuid lisaks muudele salaannetele oleme nüüd ka tõelised tegijad koogivalmistamismaailmas.

Aitäh, Koogikontor, meie koostöö jätkub kevadeni!

õpetaja Anu Kušvid