Tallinn — UNESCO muusikalinn

Alates 2022. aastast on meie kaunile kodulinnale omistatud muusikalinna austav nimetus. Seoses sellega korraldas Tallinna linn ka sel aastal koolinoortele tasuta klassikalise muusika kontserte. Ja kus on võimalus nautida kultuuri, seal on kohal ka TSG õpilased.

Gümnasistidele mõeldud kontserdist Estonia kontserdisaalis said osa 12.a ja 12.c klass. Kauniks sümbioosiks oli kokku põimitud pianist Johan Randvere klaverist välja võlutud helid, graatsilised priimabaleriinid ning kaunis eesti luule. Tulemus oli lummav!

2. mail oli kontsert korraldatud põhikooliealistele noortele. 7.b ja 8.a klassist polnudki keegi varem Mustpeade majas käinud, seega lisaks muusikaelamusele saadi ka arhitektuuri- ja veidi ka ajalooelamus, sest Mustpeade vennaskond tegutses ses hoones juba 15. sajandi algusaastail. Kontsert oli vapustav, eriti meeldis kõigile C. Reinecke “Lastesümfoonia”, kus klassikaliste pillide kõrval piiksusid, prääksusid ja tuututasid ka mänguasjad. Pillivõluriteks olid Eesti Elektroonilise Muusika Seltsi Ansambel ja Tallinna Kammerorkester.

Taas on mitu klassitäit erinevas vanuses noori arendanud oma emotsionaalset intelligentsust ning saanud vahva kultuurielamuse. Õpetajana on aga eriti uhke tunne selle üle, et meie kooli õpilased torkavad publiku seas silma eriti korrektse käitumise poolest.

Õpetaja Anu Kušvid