JDI finaal 2024

Väitlusvõistluse “Jugend Debattiert in Europa” Eesti finaal

Ka Eestis toimus aprilli keskel väitlusvõistluse „Jugend debattiert“ vabariiklik finaal.

Tartu Saksa Kultuuri Instituudis väitlesid neli õpilast pühendunult teemal: „Sollte in Tallinn die kurzfristige Vermietung von Wohnraum über Online-Portale verboten werden?“ (“Kas Tallinnas tuleks keelata elamispinna lühiajaline rentimine internetiportaalide kaudu?”)

Enne võistlust osalesid neli osavõtjat mittetulundusliku Hertie Fondi ja endiste projektist osavõtjate korraldatud intensiivsel veebiseminaril ning ühepäevases töötoas vilistlase Julia Bashukiga, kes oli selleks spetsiaalselt Varssavist kohale tulnud. Pingelises finaalis oli siis väitlejatel võimalus näidata oma väitlus- ja retoorikaoskusi, ning neid ka täiendada.

Žürii seisis raske ülesande ees – määrata kohad ühest neljani. Kuid lõpuks jõudsid viis žüriiliiget ühele meelele ning otsustasid oma kriteeriumite tabelite põhjal järgneva järjekorra kasuks: 1. Eva-Liisa Kuzovlev, 2. Saara Muller, 3. Ingrid Paist ja 4. Elena Poletaeva.

Aukirjade ja auhindade, mille andis välja Saksamaa Liitvabariigi Suursaatkond Tallinnas, pidulik üleandmine jõudis kulminatsiooni, kui võitja Eva-Liisa Kuzovlev (10.a) sai teada, et sõidab septembris koos teise koha omaniku Saara Mülleri (10.a) ja nende projektõpetajaga Euroopa finaali Berliini.

Palju õnne ja edu finaalis!

„Jugend debattiert“ on võistlus, kus saavad osaleda Saksa koolid välismaal, Saksa profiilikoolid ja DSD koolid. Praeguseks väideldakse umbes 30 riigis Euroopas, Aasias ja Ameerikas. Saksamaa Välismaise Koolihariduse Keskus (ZfA) korraldab võistlust koostöös Hertie Fondi ja teiste piirkondlike partneritega. TSG-s juhendab võistlust Alexander Voss.

Tekst: Sebastian Benten-Achatzi, nõunik Tartus
Fotod: Louis Albert, 11.a